Hashtag, czyli o tym jak znaleźć drogowskazy sukcesu

Coraz więcej słów kluczowych jest oznaczanych za pomocą hashtagów (#). Ty tego nie robisz? Nie za bardzo wiesz o co w tym chodzi? Czy to jest potrzebne?

Poznaj swoje słowa kluczowe i zarządzaj nimi. Używaj słów kluczowych, ale rób to świadomie znając swoje mocne strony i cel swoich działań. Słowa kluczowe są ważne z 2 powodów:

 

  • weryfikują twoją gotowość na biznes i przygotowują do planowania. Widzisz jak na dłoni to dokąd idziesz, a po drodze zostawiasz słowa kluczowe jak drogowskazy sukcesu, które pozwalają innym ciebie spotkać/ znaleźć i podążać za tobą oraz kupują twoje produkty, usługi. Im mniej masz słów kluczowych i bardziej jesteś konsekwentny w tworzeniu na ich temat treści, tym bardziej jesteś widoczny dla twoich odbiorców czy klientów.

Od czego zacząć? Wypisz swoje produkty / usługi. Jeżeli jesteś osobą- ekspertem i budujesz swoją markę – wypisz słowa, które najprecyzyjniej ciebie definiują.

Przykłady:

  1. Anna Urbańska – http://annaurbanska.pl/ – słowa kluczowe / hashtag: #structogram #mastertrenerstructogram #neurocoach #autorka #otrzepkolana
  2. Agencja Reklamowa M4Bizz: http://m4bizz.pl/ – słowa kluczowe/ hashtag: #agencjareklamowa bydgoszcz, #prbydgoszcz, #reklamabydgoszcz, #stronywwwbydgoszcz, #tworzenie stronbydgoszcz, #ulotkibydgoszcz

 

 

  • warunkują prowadzenie profesjonalnych działań w internecie. Liczy się powtarzalność, konsekwencja i spójność ( treści, które publikujesz muszą być związane ze słowami kluczowymi). Jeżeli nie prowadzisz żadnych działań z zakresu optymalizacji (SEO), sprawdź w wyszukiwarce swoje słowa kluczowe i zobacz, jakie informacje znajdziesz. Czy jest tam informacja o tobie i twoich produktach / usługach? Nie możesz jej odnaleźć? Po pierwsze, twórz treści związane ze swoimi słowami kluczowymi ( np. na stronie, blogu, Twitterze). Po drugie, zasięgnij informacji o pozycjonowaniu swoich słów kluczowych. Działaj! Według I zasady PR:

gutta cavat lapidem, non vi, sed saepe cadendo.

Wszelkie prawa zastrzeżone dla justynaniebieszczanska.com © 2017 - 2023