Structogram, czyli intrakomunikacja w praktyce

Studentka Justyna Niebieszczańska dobrze zapamiętałam jej zajęcia. Nie tylko ze względu na to, co mówiła, ale jak. Zadowolona z życia, z tego gdzie jest i świadoma dokąd idzie. Dzisiaj wiem, że zapamiętałam ją również dlatego, że dotykała zagadnienia intrakomunikacji.

Zdarzało mi się, że nie podejmowałam współpracy w zakresie PR, bo dana osoba na poziomie intrakomunikacji nie była gotowa – nie była gotowa na ten biznes. Już Ci mówiłam, że

 

bez intrakomunikacji działania Public Relations są jak bańka mydlana – piękne tylko przez chwilę?

 

Zatem pytano: Jak mam się nauczyć tej intrakomunikacji? Co robić? I tu byłam w kropce. Daleka byłam od udzielania rad.

Moja przyjaciółka mawiała, że ziemia jest okrągła i … ludzie wracają. Na szczęście, bo daje to szansę na nową jakość znajomości. Teraz ja już wiem, czym jest intrakomunikacja i jak ważna jest w Public Relations, i lepszego momentu nikt by nie wymyślił na moje ponowne spotkanie z Anną Urbańską – jedynym Master Trenerem Structogramu w Polsce.

Structogram to intrakomunikacja w pigułce, której doświadczamy podczas treningu. Zatem jeżeli nie jesteś jeszcze gotowy na biznes lub jesteś w drodze do sukcesu, to jest w końcu metoda, która pozwala poznać siebie. Zapytałam Annę, na ile poznanie siebie jest związane z sukcesem?

Sądzę, że poznanie siebie jest kluczowym czynnikiem do osiągnięcia sukcesu. Przez całe życie obarczamy się różnymi przekonaniami na swój temat. Część z nich jest prawdziwych, ale większość są to przekonania wyssane z palca. Są przeszkodą, która utrudnia nam osiąganie celów. Poznanie siebie to oddzielenie całej tej powłoki przekonań i zajęcie się predyspozycjami zapisanymi w naszej naturze. W momencie kiedy poznajemy mocne strony naszej natury dostajemy kod dostępu do nas samych: do tego, jak powinniśmy ze sobą postępować, aby zdobywać cele. Jak działać efektywnie i przy tym czuć się swobodnie. Kiedy wiemy w czym jesteśmy dobrzy, to skupiamy się na metodach, które to wykorzystują. Osiągamy cele szybciej. Oszczędzamy czas, energię i pieniądze.

Jest tyle szkoleń, tyle metod i trenerów… możesz wybierać. Jednak gdybyś miał tylko wybrać jedno szkolenie w tym roku, to postaw na STRUCTOGRAM®. Dlaczego Anna Urbańska, coach z ogromnym doświadczeniem i wiedzą, koncentruje się na Structogramie? W czym tkwi skuteczność tego treningu?

A.Urbańska  Structogram jest przede wszystkim narzędziem      niewartościującym. Słowo ‘niewartościującym’ oznacza, że nie ma dobrych czy złych odpowiedzi, nie ma dobrych i złych wyników analizy biostrukturalnej (biostruktur). Podczas treningu skupiamy się na indywidualnych predyspozycjach  i możliwości ich wykorzystania w praktyce. W Polsce większość osób nie potrafi wymienić swoich mocnych stron, co także przekłada się na zaniżoną samoocenę. Structogram pozwala zidentyfikować swój potencjał. Daje to pewność, motywację i siłę do działania. Structogram jest niezwykłym połączeniem ścisłej wiedzy specjalistycznej związanej z aktywnością mózgu i genetyki. Jest mostem który poprzez kompetencje miękkie (pewność ciebie, znajomość swojego potencjału) prowadzi do wymiernych korzyści w sprzedaży, negocjacjach i zarządzaniu zespołem.

W kwietniu wybieram się na na II część szkolenia TRIOGRAM , która koncentruje się na budowaniu relacji z innymi, czyli na tym, co najczęściej decyduje o naszym sukcesie w biznesie.

Dziękuję Annie Urbańskiej, Master Trener STRUCTOGRAM, za dzielenie się wiedzą o tym, jak poznawać siebie

Fot. Trzy Kolory Mózgu.

Wszelkie prawa zastrzeżone dla justynaniebieszczanska.com © 2017 - 2021