Wizerunek i najczęstsze błędy biznesmena

Niestety niektórzy panowie uważają, że kwestie ubioru, koloru i zasad  są dla kobiet. Ignorancja w tym zakresie przynosi niekiedy opłakane efekty.

Zgadzam się w tej kwestii z Kamillą Jastrzębską*. Teraz już nie wystarczy mieć garnitur. Nawet dobry garnitur. Trzeba go umieć nosić! Na początku ważne jest, aby nie popełniać podstawowych błędów, które wymienia stylistka.

Najczęstsze błędy?

 1) zbyt duży garnitur,

2) zbyt krótkie skarpetki,

3) źle dopasowany krawat do koszuli pod względem koloru i fasonu,

4) nieodpowiedni kolor butów,

5) brak umiejętności kompletowania zestawów ubraniowych – klasycznych, ponadczasowych.

 

Dla tych, którzy znają się na modzie, eksperymentują i chcą być trendy, mam wiadomość: szanujcie dress code, bo jest sprzymierzeńcem w biznesie. Zanim zachcesz być trendy wiedz, że:

 Nieznajomość zasad ubioru casual powoduje, że panowie chcąc być trendy sięgają po awangardę prosto z wybiegów. Ciekawe propozycje projektantów w  tym wydaniu stają się przebraniem, a nie ubraniem.  Pamiętajmy, że propozycje  Haute couture z pokazów mody to często sztuka dla sztuki, która ma być dla nas jedynie inspiracją.

*Ta wiadomość jest od Kamilla Jastrzębska, która jest wróżką. W zespole BRIDGEHEAD od dawna… Stylistka. Pasjonatka piękna. Dyplomowana Mistrzyni Wizażu – Instruktor Wizażu. Certyfikowana Kolorystka. http://www.feniksstyle.pl

Zobacz: Wizerunek – najczęstsze błędy businesswoman

Fot. Fotolia.

Wszelkie prawa zastrzeżone dla justynaniebieszczanska.com © 2017 - 2023