test

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publis

Ocean wiosną

Spacer wzdłuż oceanu wiosną. Wiosną ciepłą, jaka jest na Grand Canari. Ktoś kiedyś napisał, że tylko ocean i niebo znają spokój. Może dlatego spacer wzdłuż oceanu daje tyle dobra dla człowieczego wnętrza. Wiosną tam, kiedy tu w lutym taka sroga zima.

Miejsce: Maspalpmas, Grand Canaria

Čumil

Kto jest najczęściej fotografowany w Bratysławie? On. Kanalarz wychylający się z włazu. Patrzy na przechodniów od 1997 roku. Autor rzeźby, Victor Hulik, twierdzi, że niczego nie symbolizuje. Jednak to, że obserwuje z takiego miejsca daje do myślenia. Mówią, że trzeba dotknąć jego głowy, a spełni się marzenie. Pod warunkiem, że utrzymasz je w sekrecie!

Miejsce: Stare Miasto, Bratysława.

Zjeść Pasteis de nata w Belem!

– Co warto zobaczyć w Lizbonie? – pytam. Odpowiedź jest prosta: Nie patrzeć!, a zjeść babeczki w Belem! Produkcja tych babeczek trwa od 1837 roku. To jedyne takie babeczki na świecie. Można je zjeść tylko tutaj. Ten akt trwa minuty, ale warto czekać w kolejce na takie doświadczenie! Niesamowity kontrast między niebem w gębie (babeczka) a goryczą codzienności (kawa). Miejsce Lizbona.