Kocham takich ludzi!

Jakich? Z pasją. Z życiem. Z wyobraźnią. Z odwagą. Dalej pytasz jakich? Oto przykład z krwi i kości.

Marię pierwszy raz zobaczyłam 11 października 2013 roku na Konferencji Charmsy Biznesu. Biła od niej niesamowita energia i piękno. Myślę, że jak spojrzysz na to zdjęcie, to bez trudu zgadniesz, gdzie jest Maria.

Nie bez znaczenia jest dla mnie fakt, że Maria z zawodu jest stomatologiem. Mam słabość do ludzi wykonujących ten zawód, bo poznałam i poznaję fascynujące osoby, które są dentystami. Zatem projekt Lecz człowieka, nie chorobę i szkolenie Mocne strony Kobiety w biznesie stomatologicznym, to konsekwencja mojej cudownej słabości do cudownych ludzi, którzy sprawiają, że się śmiejemy od ucha do ucha!

Poproszono mnie o informację na temat konferencji Charmsy Biznesu do branżowego czasopisma stomatologicznego. Wiem, że lekarki stomatologii są niezwykłe, mają siłę, ale czasami mają tyle zadań do wykonania, że wiele odkładają na później, a czasami wystarczy jedno spotkanie. Tak, wystarczy jeden dzień, aby naładować akumulatory i zmienić spojrzenie na wiele spraw. Zatem poprosiłam Marię Lorentowicz-Zagalak z Kliniki Stomatologicznej Zagalak w Bydgoszczy o wypowiedź na temat jej odczuć związanych z Charmsami Biznesu:

Czy warto mnie dentystce brać udział w konferencji Charmsy Bussinesu? Czy wypada? Czy coś osiągnę? Czy nie szkoda czasu, przecież do mojej praktyki nic to nie wnosi? Takie i inne pytania zada sobie wiele dentystek zastanawiając się nad udziałem w III spotkaniu Charmsów Bussinesu. Wiele, ale nie wszystkie. Owszem, trzeba mieć kilka kropel krwi hazardzisty, aby tak jak ja natychmiast odpowiedzieć: JADĘ. Justyna (współorganizatorka konferencji)   poprosiła mnie, abym napisała o mojej refleksji na temat ” Co Ci dała konferencja Charmsy Bussinesu 2013″?Opowiem swoją historię, jeśli któraś z koleżanek ma podobny etap kariery i priorytetów- to zapraszam na Charmsy.

Życie to trochę jak teatr, zmienia się choreografia, zmieniają się aktorzy, zmieniają się widzowie. W moim okresie po studiach było kilka aktów. Etap naukowca (zrobiłam doktorat), etap młodej dentystki w swoim gabinecie ( obłęd szukania sprzętu, targów, konferencji stomatologicznych), etap młodej matki ( urodziłam dwójkę dzieci) no i ……i jest dobrze. Przyszedł czas na korzystanie, rozwijanie hobby, inwestowanie w siebie. Rozwijanie swego JA. Powracając do teatru- gramy sztukę setny raz, wszyscy znamy swoje role świetnie, wszystko wychodzi perfekcyjnie- ale mimo to u niektórych osób – myślę o sobie pojawia się chęć zmian. I w tym momencie swego życia poznaję Justynę i Joannę. Przypadek? Nie wierzę w przypadki, odpowiedni moment, odpowiedni czas. Czas na zmiany – jak mówi Alex Barszczewski.

Po 6 miesiącach od Charmsów mogę powiedzieć: nie jestem już tylko lekarzem- jestem dodatkowo menagerem , nie jesteśmy z mężem właścicielami tylko gabinetu stomatologicznego- prowadzimy przedsiębiorstwo. Jak to się stało? Na konferencji Charmsy Businessu zauważyła mnie osoba- brałam aktywny udział w prezentacji Alexa Barszczewskiego -która już dnia następnego zaprosiła mnie na spotkania grupy BNI Polska oddział w Bydgoszczy. Poszłam, byłam oczarowana, cotygodniowe spotkania w grupie dyrektorów, prezesów dużych bydgoskich firm i ja….. Stomatolog! Ale idziemy twardo do przodu z wysoko podniesioną głową: JA TEZ MAM FIRMĘ .BNI EAGLES w Bydgoszczy w to uwierzyły, uwierzyłam i ja ! Głośno mówiłam o swoim gabinecie, mocno ich rozgrzewałam do myślenia, że dentysta to nie tylko ból, hałas i koszmar! Zrozumieli i powiedzieli dalej….. Po 5 miesiącach zostałam członkiem grupy Lewiatan pod przewodnictwem Pani Henryki Bochniarz. Miesiąc temu na spotkaniu w TZMO siedziałem obok Prezesa spółki zatrudniającego 2000 osób. My zatrudniamy 9. Nie widzę żadnej różnicy, nie czułam żadnych kompleksów- czemu- bo jesteśmy oboje z Panem Prezesem właścicielami. Moje miejsce w Lewiatanie to klaster medyczny zrzeszający gabinety, sanatoria, szpitale. Planujemy zaawansowany program turystyki zagranicznej ze Skandynawii.

 Koleżanki i koledzy- mamy świetny zawód, mamy bazę -swój gabinet i od nas zależy jak poukładamy sobie życie. Nie obca nam wszystkim jest praca po 12 godzin na dobę, w soboty i na każde zawołanie pacjenta. Nie obce nam jest również wypalenie i zmęczenie zawodowe. Standard. Sztuką jest w odpowiednim momencie się obudzić( najczęściej jest to ból kręgosłupa szyjnego ) i zastanowić się: czy nie byłoby mądrzej zatrudnić kolejnego lekarza i zająć się trochę organizowaniem pracy innym? Trzeba się rozwijać na różnych płaszczyznach. Jedno jest pewne: nie każdy zauważy ten właściwy czas w swoim życiu, ale każdy może zaryzykować przyjazd do Bydgoszczy na III Charmsy Businessu. Każda kobieta wyjdzie z Hotelu pod Orłem dowartościowana, pozna kobiety w różnym wieku, z różnym bagażem doświadczeń , ale jedno je łączy: chcą działać, chcą się rozwijać, mają szalone pasje i są szczęśliwe. Dlaczego tak uważam? Charmsowe Kobiety robią to CO LUBIĄ, a jak im się znudzi dana sztuka, to biorą z półki inną książkę , zaczynają czytać w środku i i tak wszystko zrozumieją. Warto przyjechać, warto posłuchać wykładowców, warto posłuchać siebie. Warto być razem z nami. Przyjeżdżajcie!

 

Dr n.med. Maria Lorentowicz – Zagalak z pasją wykonuje swój zawód i chwyta każdy dzień! www.zagalak.pl

O Charmsach Biznesu – www.charmsy-biznesu.pl

Fot. Piotr Ulanowski, Charmy Biznesu 2013

Wszelkie prawa zastrzeżone dla justynaniebieszczanska.com © 2017 - 2024