Ekspert. Chcesz nim być? Bez tych 5 kroków się nie da!

Nie jest ważne czy jesteś na początku czy w trakcie budowy. To warto wiedzieć. Fundament to intrakomunikacja, a te 5 kroków powie, co z ciebie za ekspert!

Ten pierwszy krok rozpoczyna intrakomunikacja, czyli określenie wobec samego siebie w czym jestem dobry i pewność, że tak właśnie jest. Potem jeszcze 4 kroki i możesz otwierać okno na świat oraz drzwi dla tych, którzy zechcą poznać takiego eksperta jak ty!

 

KROK 1

Posiadaj wiedzę z określonej dziedziny. Teoretyczną lub/i praktyczną. Może być to nawet bardzo wąska dziedzina. Sam wiesz w czym jesteś dobry. Bez zastanowienia odpowiadasz na takie pytanie. Masz pewność, że tak właśnie jest.

Dokończ zdanie: Mam bardzo dobrą wiedzę z ….

 

KROK 2

Dziel się swoją wiedzą. Znajdź sposób (zgodny z twoją naturą) na podzielenie się wiedzą z innymi. Nie tylko robisz coś dobrego, ale uwiarygodniasz się jako ekspert. To może być pisanie bloga, prowadzenie webminar’iów czy video.

Dokończ zdanie: Dzielę się moją wiedzą poprzez….

 

 

KROK 3

Rozwijaj się w zakresie danej wiedzy. Być lepszym ekspertem w danej dziedzinie to również bycie lepszym człowiekiem dla siebie i innych. Pracuj nas sobą!

 

Dokończ zdanie: W najbliższym czasie planuję doskonalić się z …

 

Jak zostać mistrzem?

Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak zostać mistrzem przeczytaj ten wpis.

 

KROK 4

Zadbaj o swój wizerunek. Wizerunek na miarę tego, kim jesteś i jaką dysponujesz wiedzą. Zanim cię spotkają, to cię zobaczą i przeczytają twoją historię.

 

Dokończ zdanie: Centrum informacji o mnie to…

 

KROK 5

Pamiętaj o sobie, czyli o tym co jest ważne dla ciebie. Pamiętaj o osobach i rzeczach, które czynią cię szczęśliwym. Wpisz swoją solenną obietnicę wobec samego siebie. Może dotyczyć marzenia czy wartości, które sprawiają, że żyjesz bardzo dobrze.

Dokończ zdanie: Obiecuję sobie, że…

 

Więcej o—>>> intrakomunikacji

Fot. www.pexels.com

Wszelkie prawa zastrzeżone dla justynaniebieszczanska.com © 2017 - 2023