Jeżeli prawnik, kancelaria chcą być obecni w sieci, to tylko ze stroną internetową responsywną. Wzrasta liczba korzystających z urządzeń mobilnych, więc staje się to warunkiem dostępności. Ale to nie wszystko…
Stworzenie strony internetowej kancelarii czy prawnika ( lub jej odświeżenie) z reguły ma 2 cele:
– uwiarygodnić się i wzmocnić swoją pozycje na rynku,
– wykreować swoją obecność w celu pozyskania klientów.
Każdy z tych celów zakłada inną strategię, ale pewne sprawy są zawsze ważne:
1. Strona internetowa a zdjęcie – to ono jest tym, co od razu widzimy ( zanim przeczytamy). Dzisiaj podstawa to bardzo dobre zdjęcie portretowe i portfolio biznesowe, które pracuje nie tylko na pierwsze wrażenie, ale niezbędne w zarządzaniu marką osobistą. W portfolio obok zdjęć bezpośrednio powiązanych z zawodem (np. zdjęcie w todze) liczy się pokazanie siebie w pracy i po pracy. Przykład poniżej: połączenie zdjęcia z informacją o specjalizacji.
2. Tekst na stronie internetowej- przede wszystkim powinien być pisany dla czytelnika. Kim on jest? W większości laikiem, więc uwaga na język – niech będzie prosty i czytelny ( jak najmniej żargonu prawniczego). Jeżeli głównym klientami kancelarii są przedsiębiorstwa, to język powinien to odzwieciedlać.
3. Media społecznościowe. Znak naszych czasów i cenne narzędzie komunikacji, ale nie jest koniecznym posiadanie profilu na Facebooku czy Twitterze. Najpierw 3 pytania:
– kto będzie prowadził profil?,
– jakie pojawią się tam informacje?,
– w jakim celu ma istnieć profil kancelarii czy prawnika?
Brak jasnych odpowiedzi na te pytania oznacza, że nie jesteśmy gotowi na wykorzystanie mediów.
4. Specjalizacja.
Specjalizacja kancelarii jest jej atutem, bo dzisiaj nie ma specjalistów od wszystkiego. Jeżeli istnieje obszar prawa, w którym możemy pochwalić się sukcesami i w którym chcemy rozwijać usługi, to napiszmy o tym. Znaleźć swojego klienta, to wiedzieć kogo się szuka i do kogo kieruję się ofertę. Przykład: obraz informuje, czym zajmuje się kancelaria.
5. Kontakt
Tu mamy różne rozwiązania, jak telefon na stronie głównej, formularz, telefon i e-mail, etc., ale najważniejszy jest, aby kontakt działał! Liczy się sprawne i szybkie odpowiadanie na maile czy telefon. I jeszcze jedno – na koniec maila konieczna jest informacja o osobie, która odpisała i kontaktu. Forma kontaktu- rzecz gustu i stylu pracy, ale działanie kontaktu – to w wielu przypadkach być albo nie być na rynku.
Przykład realizacji by BRIDGEHEAD PR- http://www.kpmlex.pl/