O jeden most więcej

Czy można zbudować most łączący miasteczko Leutkrich w Niemczech i wioskę Dolanji w Indiach?

W górzystej wiosce Dolanji, w sierocińcu Bon Children’s Home, mieszkają Tybetańskie dzieci. Tuż obok Hindusi, których chlebem powszednim jest bieda, a na wzgórzu mnisi modlący się w klasztorze Menri.

W 2009 ten krajobraz zmienił się wraz z rozpoczęciem akcji Dentysta dla Dzieci Tybetu. Stomatolodzy z Polski przebywali tam 4 tygodnie i odnotowali 568 niezapomnianych wizyt
w swoim gabinecie. Za rok kolejna misja. Przygotowania już trwają. Priorytetem jest bezpieczeństwo, a jej synonimem autoklaw.

Leutkrich im Allau w pobliżu Jeziora Bodeńskiego jest siedzibą firmy SciCan GmbH produkującej m.in. szybkie i kompaktowe autoklawy. Dokładnie taki jest potrzebny pacjentom w Dolanji. Wystarczyło tylko połączyć dłonieBartka Niedziółki, pomysłodawcy i koordynatora akcji Dentysta dla Dzieci Tybetu, i Roberta Galla, Export Managera z firmy SciCan, aby zbudować ten ludzki most, którym zostaną przerzucone lepsze standardy pomocy medycznej dla Dolanji.

Budowanie takich mostów oddaje głęboki sens działań business – to –  business. Dobre uczynki sprawiają, że biznes żyje, rozwija się i służy ludziom. Zawsze tak powinno być.

Wszelkie prawa zastrzeżone dla justynaniebieszczanska.com © 2017 - 2024