Nie zawsze byłam zakochana w Coltonie Collowayu

Tak zaczyna się książka pt. Tylko TY.  Jest miłość, tragizm, erotyzm i…

bez uśmieszków, proszę:).  Jest to książka, która znalazła się wśród TOP 20 największych bestesellerów 2013 roku według  czytelników Amazon. Zaciekawił mnie fenomen tego ogrodu miłości. I dowiedziałam, się, że narodził się nowy czytelnik New Adult!

O co chodzi?

New Adult to literaura skierowana do bardzo sprecyzowanego odbiorcy w wieku18-25 lat, zwykle kobiety  wchodzącej w dorosłe życie . Wniosek:  im bardziej sprecyzujemy odbiorcę,  tym lepiej. Nie tylko zapewnia osiągniecie celu sprzedającego, ale i ułatwia życie odbiorcy.

Autorzy nurtu New Adult publikowali samodzielnie e-booki i tak osiągnęli sukces. Teraz w formie drukowanej zaczęły te książki wydawać największe światowe wydawnictwa. Wniosek: dzisiaj każdy z nas może być wydawcą i odnieść sukces. Bez wydawnictwa!

Schemat takiej powieści jest dość prosty – młody człowiek wchodzi w dorosłe życie i doświadcza tragedii, ale dzięki miłości pokonuje przeciwności lodu. Wniosek: ludzie są głodni historii  (nawet wg przewidywalnego schematu) , ale pełnych emocji, co potwierdza siłę story telling.

Zarzucano, że termin jest czysto marketingowy i  mylący, ale przecież pozwala czytelnikowi szybciej odnaleźć książkę, której szuka i o to chodzi! I jest coś jeszcze, co mi się spodobało: Playlista piosenek występujących w książce! Tak znalazłam Guster!

Epilog

New Adult to początek! Czytają takie książki nie tylko córki, ale i matki. Budując relacje poznaje się potrzeby czytelnika. Może wkrótce powstanie nurt New Women dla kobiet 40+, które nie tyle przeżywają miłość pierwszy raz, ale chcą przeżyć kolejny raz…

Wszelkie prawa zastrzeżone dla justynaniebieszczanska.com © 2017 - 2023