Sprawdź swój punkt widzenia i upewnij się, że nie jesteś zakładnikiem

Patrzysz na róże i co widzisz? Aksamitne płatki czy robaka na liściu? Której rzeczy bardziej się przyglądasz?  Oto test oparty na Andersenie, który da odpowiedź.

Są ludzie, którzy zawsze widzą robaka – najgorsze i najbrzydsze. Skupiają się na brzydocie, wadach i celebrują je. Zawsze widzą to, co złe. Wyraźnie.

Czasami trudno zrozumieć, że obierają taki punkt widzenia, bo przecież patrzą tak jak każdy. Niewyobrażalne, że nie chcą zobaczyć, dotknąć, powąchać róży.  Dla nich to bez sensu – wszak robak i tak w końcu ją zje. A robak jest niewinny!

Kilka dni temu, gdy za oknem padał śnieg, przeczytałam ponownie baśń  J.H.Andersena. Czy pamiętasz o lustrze, które rozprysło się na bilion kawałków? Niektóre z nich są w oczach i umysłach tych ludzi i tkwią niewzruszone jak ten w sercu Kay’a. Przekonani o swojej racji spędzają życie w lodowatych zamkach smutnych i słusznych myśli. Nawet nie wiedzą, że są zakładnikami Królowej Śniegu.

Chciałoby się ich zmienić. Jak w bajce zmienić zło w dobro, ale czy jest coś trudniejszego? Czy nie lepiej wspierać dobro, a zło niech idzie swoją drogą?

 Tylu z nas stara się zmienić drugiego człowieka każdego dnia. Jednak czy wystarczą łzy i niewinne serce? Gerdo, dla mnie jesteś pięknym wyjątkiem, który pokazuje, że można zwyciężyć. Wyjątkowo!

Wszelkie prawa zastrzeżone dla justynaniebieszczanska.com © 2017 - 2023