Case Study: Znaleźć 12 wspaniałych

Zamieniada książek, czyli jak działać na skalę mikro i czerpać radość ze spotkania z ludźmi podobnymi sobie.

 

Zamieniada książek to wydarzenie polegające na wymianie książek pomiędzy osobami, które spotykają się, aby oddać swoje książki w dobre ręce, wrócić do domu z nowymi i porozmawiać. Głównym celem jest zgromadzenie osób, które czytają i czują potrzebę wymiany książek oraz widzą korzyść takiego spotkania. Biorąc pod uwagę, że w naszym społeczeństwie takich osób jest 11%, znalezienie grupy docelowej 12 osób w miasteczku ponad 70 tysięcznym okazało się wyzwaniem.

Pierwsze spotkanie odbyło się 23.11. 2012 r. i było spotkaniem i 5 osób przy domowym cieście. Wydarzenie od początku miało opracowane zasady. Aktualny adres e-mailowy – info@bridgehead.pl.

Przed IV Zamieniadą wykorzytano Facebooka i sponsorowane wydarzenie. Informacja o wydarzeniu dotarła do ponad 700 osób. W dniu 1 lipca 2013 roku przy stole zasiadło 13 osób i 54 książki. Wytypowano sprzymierzeńców : restauracje w której odbywają się spotkania i księgarnię internetową. Bazując na wypracowanej grupie kontaktowej i osobach uczestniczących Zamieniada stała się wydarzeniem przy minimalnym nakładzie finansowym, ale maksymalnym zaangażowaniu.

Wszelkie prawa zastrzeżone dla justynaniebieszczanska.com © 2017 - 2021