Zanim zaczniesz pisać blog

Quicquid agis, respice finem!, czyli…

Cokolwiek czynisz, patrzaj końca! Żeby dostrzec ten koniec zadaj sobie pytania.

Dla kogo chcesz pisać?

To dla kogo piszesz ma wpływ na wybór języka komunikacji, stylu, formy. Jeżeli jest to wąski odbiorca związany z konkretną branżą, to szuka treści fachowych. Jeżeli jest to blog masowy skierowany np. do wielbicieli gotowania lub fanów zdrowego stylu zycia, to rozważ jak pisać, aby być przystępnym.

Słowo kluczowe: przystępność.

Dlaczego chcesz pisać?

To, co robimy ma wartość, o ile wnosi coś nowego i czyni różnicę w życiu innych ludzi – tu: czytelników. Co dajesz innym pisząc ten blog? Spisz sobie kilka tematów/ zagadnień, które chcialbyś opisać i oceń je pod względem odpowiedzi na potrzeby innych.

Słowo kluczowe: potrzeba.

Jaki design?

Zastosuj te same kryteria, którymi kierujesz się przy wyborze ubrania – pokaż swój styl stosownie do okoliczności. Niech będzie światło i przestrzeń – zawsze. Czy jeden akapit w formie inspirującej historii? Czy kilka inspirujących uwag od myślników? Czy dłuższa wypowiedź spisana ze słowami kluczowymi? Czy wpis ze zdjęciem? A może zamiast słowa obraz- fotoblog z komentarzem lub bez? Video blog? Blog wyśpiewany? Nie tylko treść, ale również forma jest przestrzenią, która pozwala dzielić się wiedzą, spostrzeżeniami, opowieściami i cząstką siebie.

Słowo kluczowe: ty.

Wszelkie prawa zastrzeżone dla justynaniebieszczanska.com © 2017 - 2025